23 Ekim 2014 Perşembe

Güney Afrika & Zimbabve & Botsvana Gezisi

Dünyanın en görkemli şelaleleri ve doğayla iç içe bir safari… Bu sömestre tatilinde bir çılgınlık yapıp Güney Afrika’nın en güzel bölgelerini keşfetmeye ne dersiniz? O halde Sömestre yurt dışı turları arasında yer alan Güney Afrika gezisi ile Johannesburg, Viktorya Şelaleleri, Chobe Milli parkını göreceğiniz macera dolu bir yolculuğa hazır olun.

Johannesburg
3 milyon nüfusuyla Güney Afrika Cumhuriyeti'nin en kalabalık ikinci şehri olan Johannesburg Afrika kıtasının en kalabalık dördüncü şehridir.19'uncu yüzyılda altın ve elmasın bulunmasıyla yıldızı parlayan bu bölge kısa zamanda Afrika‟nın en zengin şehri haline gelmiştir. Günümüzde eski ihtişamlı günlerini aratsa da halen ekonominin kalbi Johannesburg’da atmaktadır. Apartheid Müzesi, Walter Sisulu Ulusal Botanik bahçesi ve Satyagraha House şehirde gezilecek önemli yerlerdendir. Pilanesberg parkı ise safari için harika bir noktadır. Burada vahşi hayvanları gözlemleyip fotoğraflayabilirsiniz.

Vıctorıa Falls (Şelaleleri)
Dünyanın en görkemli şelalelerinden olan Victoria Şelaleleri,  Zambezi Nehrinin üzerinde, Zambiya ve Zimbabvesınırları arasında bulunur. Yaklaşık 1,7 km genişliğinde ve 128 m yüksekliğinde olan şelaleler,Güney Afrika'da turistlerin en çok ziyaret ettiği noktalardan biridir. Dünyanın yedi harikası arasında sayılan bu doğa şaheserini yakından görmek keyifli olacaktır. Oraya kadar gitmişken Zambezi Nehri’nde gün batımını izlemeden dönmeyin. Dünyanın en önemli nehirlerinden biri olan Zambezi nehri gerçekten görülmeye değer. Teknede gün batımını seyrederken, nehirde su aygırı ve timsah gibi hayvanları gözlemleme fırsatı da bulabilirsiniz.Şelalenin Zimbabve tarafında ufak bir keşif turuna çıkmayı unutmayın.

Botsvana- Chobe Milli Parkı
Afrika’nın en zengin ülkelerinden biri olan Botsvana, son derece iyi korunmuş milli parklara sahiptir. Bunların arasında en etkileyici olanı Zambezi Nehri’nin başlıca kollarından olan Chobe Nehrinin kıyısındaki Chobe Milli Parkıdır. Afrika’nın bilinen en cüsseli, 70.000’e yakın Kalahari fillerinin bulunduğu parkta safariye çıkarak hayvanların doğal yaşamına tanıklık edebilirsiniz.
Sabahın erken saatleri hayvanları avlanırken görebileceğiniz en iyi zamandır. Bu nedenle gün ağarmaya başlarken “game drive”  için hareket etmelisiniz. Dilerseniz öğle vaktinde tekne ile açılarak Chobe nehri üzerinden onlarıseyredebilir,  hayvanların susuzluklarını gidermek için nehir kenarında yarattıkları eşsiz manzaraya tanıklık edebilirsiniz.


Sömestre tatilini Güney Afrika’da geçirerek farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Eğer kararınızı verdiyseniz Setur’un yurt dışı turları ile harika bir tatil sizi bekliyor. 

1 yorum:

Yorum yazan eller dert görmesin..