11 Kasım 2014 Salı

İtaldeko'da yeni sezon

Ev dekorasyonu ilgi alanlarımdan biri, hangimizin değil ki? İtalyanların mobilya üzerinde dünya çapında hatırı sayılır bir ünleri var. Geçtiğimiz ay İtaldeko'nun yeni sezonunu incelemek için Etiler mağazada bir araya geldik. 

Önce diğer hanımlarla lezzetli ikramlar eşiliğinde çay sohbeti yaptık. Konumuz tabi ki ev dekorasyonu idi. Keyifli bir mobilya mağazası olan İtaldeko'da gezerken mobilyalara hayran olmamak elde değil... 
yenikadın
Benim en sevdiğim bölüm ise elbette mutfaklar ve giyinme odaları oldu. İkisi de ilgi alanıma giriyor... Mutfak dolaplarının kullanışlı dizayn edilmesi, bir el hareketiyle açılan dolaplar, çarpmadan kapanan akıllı kapaklar her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. İşte benim favori mutfağım:
mutfak dekorasyonu

Biraz da İtaldeko'dan dinleyelim mobilyalarını ve dekorasyon çözümlerini:İtalya’nın en çok takip edilen mutfak markalarını bir araya getirerek herkese özel çözümler sunan İtaldeko, mutfakta farklı stil arayışına son veriyor. Yaşam alanlarının salonundaki dekorasyon anlayışını mutfağa da taşıyarak evlerde bir bütünlük sağlanmasına destek oluyor.
Mutfaktaki minimalistİtalyan’ın köklü mobilya tasarım markası Poliform’un mutfak markası Varenna, yaşadığınız mekana ve ihtiyaçlarınıza kusursuzca uyan, estetik ve teknik açıdan mükemmel tasarlanmış mutfak sistemleri üretiyor. Varenna mutfaklar fonksiyonellik ve ergonomiyi, minimalist çizgilerle buluşturuyor. Yüzde 100 İtalyan tasarımı ve üretimi olan Varenna mutfağınızı, iş akışınızın ve hareketlerinizin kısıtlanmadığı ferah bir alana dönüştürüyor.
Geleneksel ruhİtaldeko’nun Eylül ayında Türkiye’yle tanıştırdığı Cesar Cucine, İtalya’nın uygun fiyat politikası ve demokratik tasarım anlayışıyla öne çıkan markası. Markanın klasik ve lüksü buluşturan, ince düşünülerek ve mükemmellik arayışı ile tasarlanan Elite koleksiyonu, nadir bulunan şık stiliyle, klasik ve çağdaş çizgileri mükemmel bir biçimde bir araya getiriyor.

Endüstriyel vintage ve loft stiliMarkanın, en büyük ilham kaynağı New York loftları ve İtalya’nın kırsal kesimindeki provansal hayat. Endüstriyel, vintage ve modern stilden tatlar barındıran Marchi Cucine mutfaklar, bugünün ihtiyaçlarını trendleri yakından takip ederek karşılıyor.
Poliform VARENNAPhoenix, Artex, Matrix, Minimal, Twelve, Kyton ve Alea gibi modelleri ile dünyadaki tüm tasarımcılara ilham kaynağı Poliform Varenna mutfakları. Dünyada 70 ülkede showroom'u bulunan Poliform, limitsiz yaratıcılık hedefi ile 1942'den bu yana, deneyimlerini mobilya sektörüne aktarıyor.
POLIFORMGeçmişi 1942 yılına dayanan mobilya markası Poliform'un geniş kapsamlı üretim çizgisi, stil olarak birbirine uyumlu bileşenlerden meydana gelen bir 'Poliform Evi'ni oluşturma ilkesi üzerine kurulmuş.
Yenilikçi ve çağdaş ruhu; İtalyan kalitesi ve tasarım anlayışıyla birleştiren Poliform; kitaplıklardan gardırop tasarımlarına, yemek masalarından yatak odası takımlarına yaşam alanını bütünsel bir bakış açısıyla ele alıyor. Modüler ve fonksiyonel çözümler üreterek her mobilyayı istenilen mekâna uygun hale getiren ve kişiselleştirebilen Poliform, Carlo Colombo, Marcel Wanders, Paolo Piva, Jean Marie Massaud, Paola Navone, Emmanuel Gallina ve Mario Mazzer gibi tasarımcılarla çalışıyor.

1 yorum:

Yorum yazan eller dert görmesin..