27 Mart 2015 Cuma

Badem kızımın okulda ilk gösterisi

Badem kızım 5 yaşında. İlk okul gösterisi dün akşamdı. Anne baba olarak heyecanla izledik gösteriyi. 

Daha dün minicik yavrum ''anne okula gitmesem olmaz mı'' derken şimdi okulunda öğretmenleri ile gösteri hazırlamış. 4-6 yaş öğrencileri böyle bir gösteriye hazırlamak öğretmenleri için de hiç kolay olmadı belli ki. Öğretmenler de çok heyecanlı görünüyordu.
Anne ve babaların tedirginliği, heyecanı, duygusallığı, endişesi, merakı her şey bir aradaydı sanki.

Gösteri öncesi karnı ağrıdı. Heyecanlandı. Onu sahne arkasına, gösteride sırasını beklemek için öğretmenine teslim ettiğimde korku dolu gözlerle bana baktı. Neredeyse onun kadar biz de heyecanlıydık. Öğlenci gruplar, oyun grupları performanslarını sergiledikten sonra Badenin sınıfı sahneye çıktı. Perde açılıp da kalabalık izleyicileri gördüklerinde epey heyecanlandılar. Gösteride rolünü diğer arkadaşları gibi başarıyla yaptı. Bademin rolü ''halci'' idi. Bir grup manav diğer bir grup da ağaç rolünde idi. 

''Artık prova yapamayacak mıyız'' derken provalardan ve hazırlıklardan ne kadar keyif aldığını anladım. Sırada sene sonu gösterisi var. Provalar yakında tekrar başlar Badem kızım...


8 yorum:

 1. İlk gösterisinde oğlumun ben de çok sevinmiştim. İnsanı çok mutlu eden anılar. :)

  YanıtlaSil
 2. Oy masallah kuzuya ;-) ne guzel anilar

  YanıtlaSil
 3. Elif'ciğim bu gösteriler öncesi ben çocuklardan daha heyecanlı olurum..Anne babalar için inanılmaz güzel şeyler bu tür gösteriler.Daha nice gösterileri olsun kuzucuğun..Sevgiler..

  YanıtlaSil
 4. Maşallah güzel telaşlar bunlar :)

  YanıtlaSil
 5. ay insan seyrederken göz yaşlarını tutamıyor..

  YanıtlaSil
 6. Daha nice güzel günlerini izlemek nasip olsun..
  mutlu haftalar

  YanıtlaSil
 7. teşekkür ederim güzel dilekleriniz için

  YanıtlaSil

Yorum yazan eller dert görmesin..