31 Temmuz 2015 Cuma

Legoland Discovery Centre İstanbul A-ÇIL-DI

Doğu Avrupa'nın ve Türkiye'nin ilk Legoland Discovery Centre'ı 30.Temmuz.2015'te İstanbul'da açıldı. Büyük açılış öncesi tanıtım turunda Badem ile biz de vardık. 

Lego tutkumuz biliniyor, heyecanla açılışı bekledik. Forum İstanbul Bayrampaşa içindeki 6 metrelik dev Lego zürafa Zarife'yi her gidişimizde sevdik. 

Açılış bandosundan sonra 4D sinema ile Lego dünyasına giriş yaptık. 4D gözlüklerimizi taktık. Bade çok heyecanlandı, daha önce 3 boyutlu film izlemiştik ama 4 boyutlu da ne demek oluyordu... Kısa bir açıklama sonrası sabırsızlık giderek arttı. Lego figürlerinin peşinde olduğu özel parçaların bulunduğu kutu macerasını izledik. Kimi zaman rüzgar çıktı, kimi zaman yağmur yağdı üzerimize. Çocuklar bayıldı!

3000  lik bir alana yayılmış Legoland Discovery Centre gezimiz sinema ile başladı Lego fabrikası ile devam etti. Bu arada fabrikaya girmeden önce bir fotoğraf çekiyorlar, iyi poz vermeye çalışın çünkü çıkışta arka fonu hazırlanmış bir şekilde satın alabiliyorsunuz. Lego fabrikası alanında kendi mini figürlerimizi yaptık. 
Her yerde dolu dolu Lego havuzları olduğundan arada bir mola verdik geziye, bir şeyler icat ettik!

Prensesi kurtarmamız gerektiği için macera dolu bir yolculuğa çıktık. Krallık macerası Laser Oyunu ilk başta ürkütücü gibi gelse de çocuklar çok eğlendi, tabi biz de!
Miniland girişinde bahsettiğim arka fonu düzenlenmiş fotoğraflarınızı seçebiliyorsunuz. Miniland ile minyatür bir İstanbul ve dünya turu yapıyorsunuz. Bütün eserler Lego parçaları ile hazırlanmış, görmeniz lazım!
Her ünite sonrası girişte bize verilen boyun askılarındaki bölümlere damga bastık. Merlin'in Çırağı bölümünde ise tabana kuvvet! Hızlı pedal çeviren ebeveynler ve yanlarında gülücükler saçan çocukları görebileceğiniz bir yer. Yükselmek için hızlı pedal çevirmelisiniz. 
Bu yükselişin ardından araba yarışları ile heyecana devam ettik. Model atölyesindeki etkinliklere katılabilirsiniz. 

Üst katta Olivia'nın Evi ve kafeterya bizim daha çok ilgimizi çekti. Olivia'nın evindeki detaylara bayıldım. Alev geziyorsa kızı Aslı da çok eğleniyor :) Bade ile Aslı arasında bir oğlak dostluğu var sanırım. 

Daha küçük Lego severler için Duplo bölümünde çok eğlendik. Kaydıraktan ben de kaydım!
Üst katta doğum günü partileri için 2 özel oda da bulunuyor.
Anlat anlat bitmiyor, daha fazlasını da Legoland İstanbul'u ziyaret ettiğinizde siz keşfedebilirsiniz.
Son olarak çıkışta çeşit çeşit Lego ürünlerinin bulunduğu mağazaya uğramayı ihmal etmeyin.


 • LEGO® Fabrikası: Bu eğlenceli, interaktif fabrika deneyiminde LEGO parçalarının yapılış yolculuğuna tanık olacak, dev ekranlarda kendi LEGO parçalarınızı ve LEGO minifigürlerinizi yaratacaksınız.
 • LEGO® 4D Sinema: Bir macera hikayesinin parçası olabileceğiniz nefes kesici 4D sinemamıza katılın! 
 • Krallık Macerası Lazer Oyunu: Canavarlara karşı puan kazanıp, prensesi kurtarmaya ne dersiniz ?
 • Merlin’in Çırağı: Merlin’in Çırağı, İstanbul’da gökyüzüne ulaşmanıza yardımcı olacak. Dolaşırken, ne kadar yükseğe çıkabildiğinizi görmek ve eğlence merkezinin geri kalanına yukarıdan bakmak için, çevirebildiğiniz kadar hızlı pedal çevirin!
 • MINILAND: Galata Kulesi, Aya Sofya, Sultanahmet Camii, Boğaz Köprüsü ile İstanbul’un ve Dünya'nın simge haline gelmiş ünlü diğer pek çok yapısını keşfedin.
 • LEGO® Yarışçıları: İnşa Et ve Test Et bölgesinde kendi araçlarınızı inşa edin ve hızlarını rampalarda test edin.
 • LEGO® Yangın Akademisi: Yangın Akademisi’ne girin ve yangınla mücadele edebildiğinizi, hayat kurtarabildiğinizi ve cesur bir şekilde tırmanabildiğinizi kanıtlayın.
 • LEGO® İnşaat Sahası: Genç, gelecek vaat eden LEGO inşaatçıları için İnşaat Sahası, yumuşak inşaat tuğlalarının bulunduğu ve vinç kabinine oturma imkanı sunan harika bir oyun alanı.
 • LEGO Model Yapım Atölyesi: LEGO® Master Builder Workshop’ta işin en iyilerinden uygulamalı ders alarak yeni ipuçları öğrenme şansınız olacak ve kendi inanılmaz modellerinizi nasıl oluşturacağınızı öğreneceksiniz!
 • LEGO® Mağazası: Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı ilk  LEGO konsept  mağazası haftada 7 gün açık.
 • DUPLO Kasabası: En genç LEGO® fanlarımız DUPLO kasabasında büyük yumuşak oyun tuğlaları ile nasıl oynayacaklarını öğrenecekler. Bırakın hayal güçlerini kullansınlar!
 • LEGO® Arkadaşları Olivia’nın Evi: Karaoke partisine katılmak için Oliva’nın Evi'ne davetlisiniz!
 • Kafe: LEGOLAND® Discovery Centre Kafe’de LEGO® keşfinize rahatlatıcı bir bardak çay veya bir fincan kahve ile mola verin. 
 • Doğum Günleri: Partinizi kendiniz, arkadaşlarınız ve aileniz için unutulamayacak bir deneyime dönüştürün. En renkli doğum günü partisi, LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul’da sizi bekliyor!


LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul Hakkında Bazı Bilgiler
 • 3 yaş ve üzerindeki herkesin eğlence merkezine giriş için bilete ihtiyacı var. 3 yaş altındaki çocukların girişi ücretsiz. Yetişkinler, merkezi en az bir çocukla birlikte ziyaret edebilir. Biletinizi şimdiden almak için http://www.tixbox.com.tr/legoland-discovery-centre adresini ziyaret edebilirsiniz.
 • Kapıda giriş yetişkinler için kişi başı 37.50 TL ve çocuklar için (+3 yaş) kişi başı 30,00 TL’dir. Online bilet alırsanız tasarruf edebilir ve girişinizi garantileyebilirsiniz ayrıca girişte de öncelikli olursunuz. Dilerseniz yıllık abone olarak sınırsız giriş hakkı ve sürpriz fırsatlardan ve kart sahiplerine özel avantajlardan yararlanabilirsiniz. Yıllık abonelik ücreti yetişkinler için 95 TL, çocukları için 80 TL, internet üzerinden alırsanız %10 indirimli.

7 yorum:

 1. tam bize göreymiş :) elvin lego hastası,ama böyle etkinlikler hep bize uzak kalıyorrrr ve haberimiz olmuyor:(
  çok güzel bir gün olmuş sizin için öpüyoruz :)

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel bir gün olmuş böyle okurken bile eğlendim ;)

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel bir gün olmuş canım.İlk fırsatta bende kızları götürmeliyim :))

  YanıtlaSil
 4. Ne güzel bir etkinlik olmuş, Bayrampaşa bana uzak yakın olsa yeğenlerimi götürürdüm :)

  YanıtlaSil
 5. Ohh ne güzel eğlenmişsiniz. Darısı bizim başımıza...

  YanıtlaSil
 6. Biz de gidelim dedik ama çocuksuz girilemez gibi bir uyarı vardı sitelerinde :/

  YanıtlaSil

Yorum yazan eller dert görmesin..