30 Aralık 2016 Cuma

zayıflama duası

Evet, yanlış okumadınız! Zayıflama duası varmış, hatta zayıflama duaları... Eskiden bir dirhem et bin ayıp örter demiş olsa da atalarımız artık fazla kiloları kimse istemiyor. Herkes fazla kilolarından kurtulmaya çalışıyor. Geçtiğimiz  günlerde posta kutuma düşen Zayıflama Duası bültenini şaşkınla açtım. 
zayıflama duası

Meraklısı olabilir diyerek sizinle de paylaşmak istedim. Zira benim de fazla kilolarım var...
Konu hakkında yazılan kitap ile ilgili basın bültenini sizinle ''olduğu gibi'' paylaşıyorum:


Zayıflayarak sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenlere bir destek de manevi dünyadan geldi.Dr. Arif Arslan’ın kaleme aldığı Allah’ın İsimleri İle Şifa / Esmaü’ş Şifa isimli kitapta zayıflamak için okunacak dualara yer veriliyor.
ÖNCE DOKTOR, SONRA DUA  Zayıflamak isteyen kişinin öncelikle bir doktora ya da diyetisyene giderek kendisi için en uygun diyeti seçmesi tavsiye edilen kitapta, daha sonra destek için dua okuması öneriliyor.Zayıflamak için 903 defa El-Kabid, 550 defa El-Mukiyt ve 134 defa da Es-Samed isminin okunması tavsiye ediliyor.
Bu dualar şu anlamlara geliyor:
“El-Kâbid: Lütuf ve hikmetiyle istediğinin maddi ve manevi rızkını daraltan. Sıkan, daraltan demektir.El-MukîtHer şeye muktedir olan; her şeyin karşılığını veren; her türlü mahlûkata münasip rızk veren.Es-Samed: Her şey ve herkes kendisine muhtaç olan, kendisi hiçbir şeye ve hiçbir kimseye muhtaç olmayan. Başka bir anlamda, dertlerin, kederlerin, istek ve ihtiyaçların verilip giderildiği tek kapı, tek müracaat kapısıdır.”
AÇLIK HİSSİ VE ABUR CUBURA KARŞI  Diyet programına yardımcı olması için önerilen dualar hakkında ise şu bilgiler veriliyor:
“1. “Ya Kâbid” esmasını bir dilim ekmeğe 40 gün 903 defa ara vermeden okuyup her sabah aç karnına bu ekmek parçasını yerse açlık hissi duymaz ve zayıflamasına da vesile olur.2. “Yâ Mukît” ismi şerifini 550 defa zikretmeye devam eden kimse, sürekli bir şeyler atıştırmaktan, abur cubur yeme alışkanlığından ve acıkmadan sürekli atıştırma alışkanlığından kurtulur.3. “Yâ Samed” İsmi şerifini 134 defa okumaya devam eden açlık hissi duymaz. Dolayısıyla bu esmalarla da bir nevi diyet yapmak ve zayıflamak mümkündür.”
Sena Yayınları’ndan çıkan Esmaü’ş Şifa kitabında Allah’ın İsimleri ile dertlerine şifa, problemlerine çözüm, sıkıntılarına huzur ve rahatlık arayanlar için manevi çözümler sunuluyor.


Fazla kilo sağlık için zarar. Sağlıklı beslenmeyi bir yaşam tarzına dönüştürmek ve bol bol hareket etmek gerek. Eğer kilolarınız sizin için sorun oluşturuyorsa mutlaka bir doktor ile görüşmelisiniz. Yukarıdaki bültende de öncelikle doktor ve diyetisyen deniyor. Yer gök dua ile...  Tek tip beslenme, mucize diyetler, ilaçlar aman bunlara dikkat!


2 yorum:

  1. Ne kadar faydalı bir yazı olmuş, tam da diyete girmiş ve abur cuburlara hayır demeye çalışırken... Gerçekten yer gök dua üstüne, dolayısıyla gerekli olanları yapıp Allah'tan dua istemek gerekir. Çok teşekkürler :)

    YanıtlaSil
  2. inş içimizde ki dualarımız kabul olur :)

    YanıtlaSil

Yorum yazan eller dert görmesin..