20 Eylül 2017 Çarşamba

Boraboy Gölü Amasya

Bu yıl da kurban bayramı için Amasya'da idik. Bayram için gittiğimiz gibi başka işlerimiz de vardı orada. Düğün dernek, hacıları karşılama gibi :) Biraz da çevreyi gezdik tabi ki, keşifler yaptık. Amasya'da gezilecek yerleri de araştırdım bir yandan. Boraboy Gölü de bu yılın Amasya keşfi idi.

blogger anne

Çocuklarla bir gün Amasya'ya 60 km mesafede bulunan Boraboy'a gittik. Amasya Merkez'de yıllardır pek çok yer keşfettik ve gezdik. Artık çevreyi gezmenin zamanı gelmişti :) Ailemizin fotoğrafçısı da bizimle geldi tabi ki. İyi fotoğraf çeken arkadaşlar, akrabalar candır! Güzel kareler yakaladık. Hatta bir de vlog çektik. Youtube/bademlebuduk kanalımızdan izleyebilirsiniz. Aşağıya ekliyorum. Bir doğa harikası olan Boraboy'u bu kadar geç keşfetmemize üzüldüm açıkçası. Yeşillikler arasında masalsı bir göl Boraboy Gölü... Düğün ve özel günler için fotoğraf çekimlerinde kullanılıyor sık sık. Biz gittiğimizde de göl çevresinde bol bol fotoğrafçı ve gelin gördük. Temiz hava ve çeşit çeşit ağaçların arasında kendinizi enerji hissetmeniz çok doğal. Piknik için gidenler de vardı elbette ama ortalık oldukça derli toplu görünüyordu. Etrafta çöp vs görmedik. Biz çekim ve gezi amaçlı gittiğimizden pinik malzemelerimiz yoktu. Restaurantta bir şeyler yemek istedik. Menüde çok az çeşit vardı. Sipariş vermek istediklerimiz için genelde ''şu anda bulunmuyor'' cevabını aldığımız için biraz atıştırıp gölden ayrıldık. Çocuklara ancak atıştırmalık oldu masaya gelenler :)
blogger anneler

Göl kenarında bungalov evlerde konaklama imkanı da varmış. Sessiz, sakin doğa ile baş başa kalmak isteyenler için güzel bir alternatif. Evleri gezmedim ancak internetten araştırmama göre epey de konforlu görünüyorlar. 9 adet bulunan bungalov evlerden birinde bir gece konaklamayı düşünebilirim ilerleyen yıllarda, çocuklar biraz daha büyüdüğünde!
8 yorum:

 1. instagramda fotoları çok beğenmiştim Elifcim güzel bir yermiş..

  YanıtlaSil
 2. ne güzel bir tatil geçirmişsiniz :)mutluluklar

  YanıtlaSil
 3. Bayıldım ilk fotoğrafa. Ben şimdi araştıracam. Bu arada oğlan da büyümüş :) Maşallah her ikisine de...

  YanıtlaSil
 4. doğa harikası bir yer çok seviyorum ben ne iyi yaptınız gitmekle, fotoğraflar ve video harika

  YanıtlaSil

Yorum yazan eller dert görmesin..