3 Ocak 2019 Perşembe

Pizza Pişşi

Hamur işi ile aranız nasıl? Valla bizim çok iyi :) Ama tabi diyetler, kilolar derken bu aralar mesafeli bir ilişkimiz var 3 beyazla! İnce hamurlu, bol malzemeli pizza ve pamuk gibi pof pof kabarmış Pişi seviyorsanız size harika bir adres önerim var!!! İstanbul Anadolu yakasında PizzaPişşi tabi ki....

pişi kahvaltı mekan önerileri

Hadi pofuduk pişinin içinde bir de Nutella olduğunu hayal edin... Kulağa çok lezzetli geliyor değil mi? İstanbul\Kadıköy\Erenköy’de küçük ama şirin mi şirin bir yer burası. Kadıköy-Pendik minibüs yolu üzerinde İntaş ve Kazasker durağı arasında 3M Migros’un hemen yanına düşüyor.
pişi kahvaltı mekan önerileri

Arkadaşlarımla gittiğimizde nefis pizzalarını tatmıştım. 4 peynirli, kaburgalı, pancarlı, sebzeli vnapoliten pizzalara diyecek yok... Mekanın işletmecisinin İtalya’da pizza üzerine eğitim aldığını ve lezzetli ürünleri kaliteli malzeme ile hazırladığını söyleyebilirim gönül rahatlığıyla! Sizi bilmem ama ben hasır pizzaları, şu zincir marka olanları, marketlerde buzlukta satılanları yiyemiyorum. Evde yapılanlar da malzeme yönünden tercih etsem de hamuru asla ve asla güzel olmuyor. Ya çok kalın oluyor ya da sert. Böyle butik mekanların ince hamurlu bol malzemeli pizzaları orijinal pizza oluyor :)
Hem lezzetli hem de mideye oturmuyor! Tek dezavantajı yedikçe yiyorsunuz:)))
pizza mekan önerileri

Çocuklarla da bir pazar kahvaltısında gittik PizzaPişşi’ye. İsminden de belli olduğu gibi pizzada iddialı olduğu gibi pişi konusunda da övgüyü hak ediyor. İçi dolu dolu pişilerle hazırlanan kahvaltı tabaklarında peynir, zeytin, reçel, salata servisi var. Bir Pişi tabağı gayet doyurucu da olsa siz yine kaşarlı sucuklu pişilerden deneyin pişman olmayacaksınız. Kahvaltı üstüne tatlı olarak da nutellalı pişi enfestooooo! Bade direk çikolatalı pişi ile başlayıp bitirdi kahvaltıyı. Berke de pişi ve kahvaltılık ile başlayıp çikolatalı ile devam etti! Kesinlikle mideye oturmuyor, hamur hamur hissetmiyorsunuz. Bunun sebebi de hamurları az maya ile hazırlamaları ama mayayı çok bekletmeleri imiş.
pişi kahvaltı mekan önerileri

Anadolu yakasında kahvaltı mekanı önerisi olarak PizzaPişşi diyorum. En lezzetli pizzalar için de mutlaka PizzaPişşi’ye uğramalısınız. Perşembe günleri Erenköy pazarı öncesi ya da sonrasında güzel bir mola olur, ne dersiniz? Biz Avrupa yakasından gittik, pişman olmadık, çok beğendik, tekrar tekrar da gideriz.2 yorum:

  1. pişiiii vazgeçilmezim...������Keyifli bir mekan sanırım��Gidilecek listedinde en üst sıraya girdi bile ��Teşekkürler bademlebuduk��������

    YanıtlaSil
  2. Afiyet olsun.Hem ekonomik hemde güzelmiş.Yolum düşerse mutlaka ugrauacagim

    YanıtlaSil

Yorum yazan eller dert görmesin..