20 Kasım 2019 Çarşamba

ara tatilde çocuklarla gezilecek yerler in İstanbul

Ara tatiliniz nasıl geçiyor? Çocuklarımız 2 hafta süren sınav maratonundan sonra bir haftalık tatille dinlenmeyi  hak ettiler. Aslında daha büyük planlarımız vardı ama küçük kardeş faktöründen bu tatilde hayata geçiremedik... Kısmetse bir daha ki ara tatile...

sonbahar temalı fotoğraf

Bir gün için üç farklı program sığdırarak çocuklara güzel ve bir o kadar da yorucu bir gün ile güzel anılar bıraktık. Size de fikir olması açısından programımızdaki detayları objektif bir şekilde paylaşıyor olacağım.
Bade’nin çok sevdiği arkadaşı Mira, ablası Maya ve benim canım  Yeşim Mutlu sabah erkenden buluştuk. Günümüze daha önce defalarca gidip memnun kaldığımız Cafe Saffron ile başladık. Eyüp sahilinde denize sıfır, güzel bir mekan olan Saffron’da kahvaltı siparişimizi verdik ama beklemelere doyamadık! Yoğunluk mudur, o günlük bir aksilik midir bilinmez neredeyse bir saatte geldi siparişlerimiz! Tabi biz moral bozmadık, yolumuza devam ettik.
blogger anne

İkinci durağımız ise çocuklarla teleferik turu oldu. Eyüp merkezinden teleferik için sıraya geçtik. Dışarılara taşan bir sıra olmamasına rağmen yarım saat bekledik. Biz bekledikçe arkamızdaki sıra giderek uzuyordu. Belki birkaç dakika daha geç gelsek upuzun bir kuyruk bizi bekleyecekti. Teleferik ile Pierre Loti’ye çıktık, çocuklar teleferik yolculuğundan çok keyif aldı. Dönüşümüz yine teleferik ile oldu ama inerken hiç sıra beklemedik çok şükür. Canım arkadaşım ile eşsiz İstanbul manzarasına karşı birer kahve içtik. 
pierre loti kahvesi


Üçüncü ve son durağımız ise Minyatürk oldu. Bade çok küçükken gitmiştik ama tabi unutmuş kızım. Herhalde bu gezimizi unutmaz... Kendisi @bademlebuduk youtube kanalımız için video da çekti. Yazının devamına da ekleyeceğim. Minyatürk giriş biletleri öğrenci 3 TL tam 7 TL olarak gayet uygun bence.
Ulaşım olarak da sıkıntı yok, Haliç köprüsüne çok yakın. Ara tatilimizde hava da böyle güzel olduğu için hemen planlarımıza eklemiştik, iyi ki de eklemişiz. Çocuklar ilgiyle gezdi. 
Bu arada lütfen unutmayın; Minyatürk açık hava! Yağmurlu ya da karlı soğuk bir günde gezmek pek iyi fikir olmayabilir :)
Minyatürk içinde belediyenin Beltur tesisleri de bulunuyor, yemek ya da kahvaltı için ihtiyaç olursa yazmak istedim. 
minyatürk giriş ücretleriÇocuklar bizim programımızdan çok memnun kaldı. Biz de öyle :)
Mesela o gün bir avm ya da mekana gitseydik yine iyi vakit geçireceklerdi ama bugünkü gibi anılar, keşifler, deneyimler olamayacaktı. Hem de adam akıllı yorulduk... Ertesi gün hala yorgunluğumuzu atamadık, tatlı yorgunluklar bunlar.
Amasya Yalıboyu Evleri ve Kırşehir Aşıkpaşa Türbesi önünde fotoğrafımız olmadan ayrılamazdık ama değil mi!!!


Berke bu gezide bizimle değildi. Her fırsatta Bade ile eski günlerdeki gibi onu tek dışarı çıkarmayı tercih ediyorum. Anne kız günü gibi... Hem Berke bu yoğun tempoya uyum sağlar mıydı bilemedim :))   Ara tatil bitmeden ve hala daha havalar güzelken size gezi önerilerim şimdilik bu kadar. Umarım değerlendirir, keyfini çıkarırsınız.
Sevgiler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yazan eller dert görmesin..