13 Aralık 2019 Cuma

her yer ışıl ışıl

Yılın en sevdiğim zamanlarından Aralık ayı ve sonları yani yeni yıl öncesi... Gerçi bu ışıl ışıl dönemi sevmeyen var mıdır bilmiyorum :) Gittiğimiz yerler şimdiden süslenmiş, dev ağaçlar kurulmuş, mağazaların vitrinleri ”temsili” hediye paketleri ile dolmuş bile!Bu keyifli dönem için rutinleriniz var mı? Benimkilerden bahsedeyim de hiç birini yapmayı unutmayayım, eğer siz de yorumlarınızla kendi alışkanlıklarınızı yazarsanız biz de değerlendiririz.

* Bu yıl bir hayal panosu yapmak istiyorum
* Yılbaşı çiçeği kokina alırım. Şans getirdiğini söylenirmiş onu da yeni öğrendim. Annemin de aldığını hatırlıyorum. Yılın sadece bu zamanı açan bir çiçek diye biliyor olsam da geçen sene incelediğimde dikkatle baktığımda o kırmızı topların dallara iple bağlandığını gördüm! Bu benim için ufak bir hayal kırıklığı yaratmış olabilir tabi :)

* Hediye alışverişi :) Hediye seçmekte çok zorlanıyorum. Hatta yazın doğum gününü kutladığım arkadaşımın hediyesini henüz alamadım desem!! Bana gelen hediyeleri o kadar çok seviyorum ki ne yapsam yılbaşı hediyesinde ben o kadar mutlu edemiyorum diye düşünüyorum.

* Vakko mağazası süsleriyle fotoğraf çekimi. Çocukluğumdan beri yılın son ayında Vakko mağazası özenle süslenir ve özel olarak onu görmeye gidilir. Şimdi artık uzak olsak da yine her yıl görmeye gidiyoruz. Geçen sene atlıkarınca kurmuşlardı bakalım bu yıl ne yapıldı? Henüz gitmedik...

* Kabak tatlısı pişiriyorum. Yılın son günü kabak tatlısı pişirmeye geçen sene başladım. Komşularımdan öğrendim bunu da, zaten kabağı çok severim bu bahaneyle tekrar pişirmiş oluyorum. Afiyetle...

* Televizyonda yılbaşı özel programlarını takip ederim. En çok ilgimizi çekeni izleriz.

* Yeni yıl gelmeden kararlar alınır. 2020 de artık böyle böyle olacak, bu seneki gibi olmayacak şunlar şunlar gibi sözler veririm. Tabi bu sözleri ve kararları not almak için bir ajandaya ihtiyacım olur.

* Yeni senede günü gününe dolduracağım bir ajanda alırım. Yıllardır MyMiya Planner organizerlerini kullanıyorum. Ama tembelliğimden mi nedir bilmem birkaç ay düzenli doldurduktan sonra ara verip sonlara doğru yine hızla yazıyorum. Eskiden Truffy takvimler vardı organizer olarak onu da anmadan geçemeyeceğim...

* Yeni yılda daha çok kitap okuyacağıma söz verir, okunacak kitapların listesini yaparım. Geçen senenin listesine bakarsak sadece çeyreğini tamamlamışım... Maalesef.

* Dolaplarımı, çekmecelerimi düzenlerim ayın ortasından sonra! Ay sonuna kadar devam eder tabi! Yeni yılda çok daha düzenli olacağım derim o dolaplar da bir ay sonra eski haline dönüverir.

* Kilolarla ilgili kararları yeni sene için değil de şöyle yapıyorum ben: yeni yıla girmeden şu 5 kg den kurtulacağım diyerekten Aralık ayını spor ve diyetle geçirmeye çalışıyorum.

* Yeni yıla girdikten 23 gün sonra doğum günüm olduğundan yeni yaşa alışmaya çalışırım. Yine de ben hep 19-29 um...

* Piyango bileti ALMAM. Karşıyım diyelim.

* Yeni yılın ilk günü de en sevdiğim şey rahat rahat gezmektir. Herkes evinde mışıl mışıl uyurken en trafikli dediğiniz yerler bile öyle sakin oluyor ki tadından yenmez...

2019 için Vakko süslemesinden Bade ile bir fotoğraf ile noktayı koyuyorum.
Sevgiyle

1 yorum:

  1. Ortalık gerçekten harikaydı, acaba toplanmış mıdır her şey? Yılbaşından beri dışarı çıkamaadığım çok belli oluyor :)

    YanıtlaSil

Yorum yazan eller dert görmesin..