22 Eylül 2020 Salı

Aşçı Anne'den Bebeklere Özel Sağlıklı Ek Gıdalar

 

Ek gıda dönemi her anne için özel bir maceradır. 6. ay bitene kadar formül süt ya da anne sütü haricinde bir besine ihtiyaç duymayan bebekler, ek gıda dönemiyle birlikte katı gıdalara geçiş yaparlar. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta geçişin oldukça yumuşak yapılması gerektiğidir. Aynı zamanda bebeklerin ayına göre yiyebileceği meyve ve sebzelere dikkat etmek, öğünleri buna göre planlamak da son derece önemlidir.

Biz biliyoruz ki, bu süreçte annelerin en çok zorlandığı şey çocuklar için yiyecek çeşitliliği oluşturmak. O halde sizler için ek gıda dönemine dair derlediğimiz Aşçı Anne’nin sağlıklı ve çok lezzetli ek gıda alternatiflerine göz atın.

Bebek Tarhanası

Haftalık olarak üretilen ve 6+ ay bebeklerinizi yiyebileceği bebek tarhanası, keçi yoğurdu ile yoğurulmaktadır. İnek sütüne alerjisi olan bebeklere iyi bir alternatiftir. Tamamen ev yapımıdır ve bebeklere uygun içerikle üretilmiştir. Şeker, nişasta, katkı maddesi, koruyucu, kabartıcı, renklendirici vs. kimyasallar içermez.Bebek İrmiği

İrmik, bebek beslenmesinde önemli yere sahip olan gıdalardan biridir. Aşçı Anne’nin protein değeri yüksek olan buğday irmiği, bebekler tarafından kolay sindirilebilir. Meyve pürelerinde ya da muhallebilerinizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ayrıca un kullandığınız her yiyecekte de bebek irmiği kullanılabilmektedir.
Bebe Bisküvisi

Bebe bisküvisi, bebeklerin en sık tükettikleri ek gıdalardan biridir. Ancak söz konusu bebekler olduğu için bebe bisküvisi seçimine çok dikkat etmelisiniz. Piyasada satılan paketli ve bol miktarda kimyasal içeren bebe bisküvilerinin yerine sağlıklı ve doğal Aşçı Anne Bebe Bisküvisini tercih etmenizi tavsiye ederiz. Aşçı Anne Bebe Bisküvisi’nin en önemli özellikleri tereyağ ve zeytinyağ dışında herhangi bir yağ içermemesi, tam tahıllı unlarla üretilmesi, lif oranın yüksek olması, şeker ve tatlandırıcı içermemesi ve taze olarak üretilmesidir.
Pekmez Çeşitleri

Piyasada satılan ve yüksek oranlı şeker içerek pekmezler yerine doğal ve katkı maddesiz pekmezleri tercih etmelisiniz. Aşçı Anne de sizlere hem bebekler hem de yetişkinler için sağlıklı pekmez çeşitlerini sunuyor. Dut ve üzüm pekmezlerini Ascianne.com’da inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.Makarna Çeşitleri

Makarna, çocukların en çok sevdiği yiyeceklerden biridir. Ek gıda döneminde de 8 ay ve üzeri bebeklere makarna verebilirsiniz. Tabi makarna seçiminde de ince eleyip sık dokumalısınız. Bu nedenle mutlaka Aşçı Anne’nin ascianne.com/makarna kategorisini incelemenizi tavsiye ederiz. Ev yapımı makarna kategorisinde bal kabaklı, havuçlu, süt alerjik, kerevizli, pancarlı, ıspanaklı ve daha birçok çeşit sağlıklı makarna çeşidi sizleri bekliyor.
Bakliyat Çeşitleri

Bulgur, kırmızı mercimek, yeşil mercimek, kuru fasulye, nohut, pirinç gibi bakliyatlar da Aşçı Anne’de bulabileceğiniz sağlıklı ek gıda çeşitlerindendir. Bakliyat ürünlerini sadece bebekleriniz değil, siz de tüketebilirsiniz.

Yukarıdaki ürünler dışında tahin, keçiboynuzu özü, tan siyez unu, tam yulaf unu, tuzsuz kapya biber salçası, karabuğday unu, buğday rüşeymi gibi ek besinleri de Ascianne.com’da inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yazan eller dert görmesin..