26 Ağustos 2021 Perşembe

Üç Kız Kardeş ve Kalbimin Can Mayası kitap yorumlarım

Son zamanlarda severek okuduğum iki kitaptan bahsedeceğim bugün: Üç Kız Kardeş ve Kalbimin Can Mayası 

İki kitap da İclal Aydın kaleminden, Üç Kız Kardeş ve ardından Kalbimin Can Mayası okunmalı en baştan söyleyeyim. Ayvalık'ta büyüyen kız kardeşin anne babaları, sıcacık komşuları, aşkları, sevdaları, dostlukları son derece samimi bir dille anlatıyor İclal Aydın.


Üç Kız Kardeş kitap yorumlarım


Sanki Sadık bey babam, kızlar benim kardeşlerim, komşuları benim anne babamın komşuları o derece içine girdiğim kendimden de bir şeyler bulduğum bu ilk kitabı okurken ''ben de yazmalıyım, hatırladığım kadarıyla çocukluğumu ve o güzel anlatmalıyım'' diye düşünmeden edemedim. Dili öyle sade ki sanki bir arkadaşımdan dinliyormuşum gibi Dönüş ile samimiyet kurmuş gibi hissettim. 

İlk kitabı bir çırpıda bitirdim. Kitabın devamı olduğunu bilmiyordum. Kitapçıya gittiğimde İclal Aydın kitaplarını incelerken fark ettim ve hemen aldım. İkinci kitapta da olaylar yine aynı aile üzerinden devam ediyor. Mutlu sonlar biraz karışıp tekrar düzene giriyor diyeyim fazla spoiler vermeyeyim. Fakat belirtmeden geçemeyeceğim Sadık beyin ölümü beni çok ama çok etkiledi. Babamdan izler bulduğum Sadık bey harika bir babaydı. Hala ise tam bir hala diyerek güleceğim. Kızları eleştiren, yengesini çok sevse de arada iğneleyen kısacası bizden biri.

Kalbimin Can Mayası kitap yorumlarım


Bu içten, sade dille yazılmış harika iki kitabı okumanızı öneririm. Hatta bu iki kitaptan çok da güzel bir aile dizisi olur diyorum,net! Keyifli okumalar…
3 yorum:

 1. Okumalıyım bu kitabı bizi mi anlatır acep?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yok değil :)
   sırlı gizemli bir takım aile olayları var kitapta

   Sil
 2. Okumalıyım bu kitabı bizi mi anlatır acep?

  YanıtlaSil

Yorum yazan eller dert görmesin..